сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 0
home Познати

За неа времето како да оди во спротивен правец: Пејачката денес изгледа помладо отколку пред две децении (ФОТО)

За неа времето како да оди во спротивен правец: Пејачката денес изгледа помладо отколку пред две децении (ФОТО)

Кога ќе видите како оваа пејачка изгледа денес, ќе помислите дека за неа времето оди во спротивен правец.

Сега изгледа помладо отколку пред две децении.

Станува збор за Виолета Вики Миљковиќ, родена на 18-ти декември 1974 година во Ниш. Првиот албум го објавила на 18 години.

 

View this post on Instagram

 

#vikimiljkovic #1994 #folk #estrada #jugoslavija #nostalgija

A post shared by @ foto.nostalgija on

Денес сите ја знаеме по бројните хитови, но и како член од жирито на „Ѕвездите на Гранд“.

 

View this post on Instagram

 

@balasevic_official @mrhairaleksarabrenovic @angela_bosnjakovic_makeup

A post shared by Viki Miljkovic (@viki_miljkovic) on

Коронавирус