понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 37
home Познати

За неа нима зима: Хелена Роза ги „истури“ градите во прв план на плажа во Нов Зеланд (фото)

За неа нима зима: Хелена Роза ги „истури“ градите во прв план на плажа во Нов Зеланд (фото)

Некогашната македонска водителка Хелена Роза веќе неколку години заедно со своето семејство живее во Нов Зеланд.

Иако не е активна на ТВ екраните како водител, таа често е активна на социјалните мрежи каде знае да објави по некоја фотка и да покаже како го поминува времето, што прави…

Така, овој пат некогашнато познато ТВ лице покажа како ужива на плажа среде јануари.

Имено, додека во Македонија и регионот владеат ниски температури, а и познатите заминаа некаде на зимување и да уживаат во снегот бидејќи во главниот град го нема, Хелена Роза полни батерии на плажа.

Со оглед на тоа што во Нов Зеланд владее лето и високи температури, екс водителката се „раскомоти“ под сонце.

Имено, таа позираше во бикини, а во прв план ги истури нејзините бујни гради.

Во описот на фотографијата додаде дека температурата е 23 степени Целзусови, а Хелена во вакво разголено издание ја подгреа температуратата на социјалните мрежи.

Љубителите на топлото време сигурно ќе и позадиват на водителката.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија