вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 93
home Познати

За најдобрата работа на светот се пријавиле 40.000 луѓе: Милионерот кој бара асистент доби и брачни понуди (ФОТО)

За најдобрата работа на светот се пријавиле 40.000 луѓе: Милионерот кој бара асистент доби и брачни понуди (ФОТО)

Младиот бизнисмен Метју Лепре кој бараше асистент да патува со него по светот и да му помаѓа со работата, објави дека добил околу 40.000 пријави за работа.

Потенцијалниот работник би примал околу 32.000 евра (годишно) и ќе престојува во најлуксузните хотели ширум светот.

„Најдобрата работа на светот “, гласеше неговиот оглас, а како што вели Метју, освен пријава за работа добил и брачни понуди.

– Добив повеќе од 40.000 пријави од сите страна од светот, а од сите кандидати дури 75 проценти беа жени, а другите мажи. Добив и неколку понуди за брак, вели тој.

 

View this post on Instagram

 

Pullin’ up to the club like ?

A post shared by Matthew Lepre (@matthewlepre) on

 

View this post on Instagram

 

No time for a 9-5. ??‍?

A post shared by Matthew Lepre (@matthewlepre) on

Овој млад човек своето богатство го стекнал сам кога имал 23 години ги напуштил студиите, и започнал со сопствен бизнис и денеска месечно заработува околу 70 илјади евра.

 

View this post on Instagram

 

Made over 15k from my laptop whilst traveling around Bali. Life’s tough. ?‍♂️?

A post shared by Matthew Lepre (@matthewlepre) on

Најнови вести

Коронавирус