петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 4
home Познати

„ЗА МОЈОТ НАЈСАКАН ТАТКО“: Ќерката на Џеј собра сила – ќе ви се насолзат очите кога ќе дознаете што направи во негова чест !

„ЗА МОЈОТ НАЈСАКАН ТАТКО“: Ќерката на Џеј собра сила – ќе ви се насолзат очите кога ќе дознаете што направи во негова чест !

Пејачката легенда, Џеј Рамадановски почина на 5 декември, а сега неговата ќерка Марија Рамадановски реши да направи голема работа за нејзиниот татко.

Само 20 дена по неговата смрт, таа собра сила и ја отпеа неговата позната песна „Тешко е да се живее“. Пред еден месец тие заедно ја изведоа оваа песна на неговото последно гостување во емисијата.

Таа допре до многумина со својата емоција во својот глас на снимањето на телевизиска програма посветена на нејзиниот татко, а сега призна дека не и било лесно.

– Најдов сила да ја отпеам таа песна „Тешко е да се живее“, која ја отпеав пред само еден месец со татко ми во шоуто, а сега ја пеам за неговата душа во емисијата посветена на него. Што се случува со една личност во животот, дури и без да бидеме свесни за тоа! За мојот сакан татко – напиша Марија на својот Инстаграм.

Слушнете како таа ја изведе песната:

Коронавирус