четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 106
home Познати

„За мене си жив додека сум јас жив“: Вук Моб го истетовира ликот на Џеј Рамадановски (ВИДЕО)

„За мене си жив додека сум јас жив“: Вук Моб го истетовира ликот на Џеј Рамадановски (ВИДЕО)

Пејачот Вукадин Гојковиќ, попознат како Вук Моб, му посвети нова тетоважа на покојниот Џеј Рамадановски.

Вук Моб го истетовира ликот на Џеј Рамадановски на бутот на десната нога, кој не напушти на 6 декември 2020 година.

– Мој добар човеку, за мене си жив додека сум јас жив! И со песна и со дух, и сега со слика што секогаш ќе биде со мене! Времето брише сè, а ти ќе живееш вечно легендо, Напиша Вук на фотографијата од тетоважата што ја сподели на социјалните мрежи.

Пејачот Дарко Лазиќ неодамна му посвети тетоважа на Џеј, тетовирајќи го стихот на неговата песна „Сунце Љубави“, заедно со стиховите на уште две легенди на народната музика – Шабан Шаулиќ и Синан Сакиќ.

Погледнете ја тетоважата на Вук Моб:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vuk Mob (@iamvukmob)

Коронавирус