петок, 16. април 2021. Вести денес: 26
home Познати

За мажите кои сакаат да бидат згодни како Бред Пит: Откриена е неговата диета, а јаде 7 пати на ден!

За мажите кои сакаат да бидат згодни како Бред Пит: Откриена е неговата диета, а јаде 7 пати на ден!

Холивудската актерска ѕвезда Бред Пит кога за одредена улога мора добро физички да се подготви, обично држи диета со која има дури седум оброци на ден, или внесува 2000 калории.

За појадок Бред кога е на диета јаде шест јајца и 75 грама каша од овес и суво грозје. Ужината му се состои од туна од конзерва и пченичен леб.

Ручекот е обилен, две парчиња пилешки гради, 100 грама интегрален ориз и зеленчук. Пред и по тренингот големиот холивудски заводник пие протеински шејк и јаде банана.

За вечера Бред обично јаде риба или пилешко на скара, ориз и салата,по што пие уште еден протеински шејк.

Коронавирус