недела, 7. јуни 2020. Вести денес: 1
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

За големиот Стинг сме Македонија- Популарниот пејач ги повика своите фанови на концертот во Скопје (ВИДЕО)

За големиот Стинг сме Македонија- Популарниот пејач ги повика своите фанови на концертот во Скопје (ВИДЕО)

За разлика од некои македонски музичари, пејачи, кои самите ја наречуваат својата држава „Северна”, големиот Стинг не поздрави само под името Македонија.

Коронавирус