среда, 28. септември 2022. Вести денес: 0
home Познати

Вулгарно, одвратно или секси: Како го оценувате изгледот на оваа дама?

Иако добива поддршка да биде модел со вишок на килограми, гласни се реакциите дека на нејзиното тело ваква креација не прилега.
Вулгарно, одвратно или секси: Како го оценувате изгледот на оваа дама?

Искра Лоренс се прослави како модел со облини кој не се плаши да се разголи и го покаже своето тело со сите несовршености. Сепак, мислењата се поделени за нејзиното појавување на црвениот тепих на SAG Awards поради превисокиот шлиц.

Додека некои ѝ изразуваат поддршка и ја поздравуваат за храброста да ја носи црната креација од House of CB на црвениот тепих, други се категорични дека таа изгледа „евтино“ и „вулгарно“, а дека фустанот не е соодветен за таква престижна манифестација.

Иако добива поддршка да биде модел со вишок на килограми, гласни се реакциите дека на нејзиното тело ваква креација не прилега. Огромен број на коментари се жестоки, па на овој модел и беа испратени пораки дека изгледа одвратно.

Што мислите вие: Дали оваа креација е вулгарна или секси?

Најнови вести

Коронавирус