четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 0
home Познати

Вугринец клекна пред Сања: Екс македонскиот репрезентативец се вери со поранешната манекенка (ФОТО)

Вугринец клекна пред Сања: Екс македонскиот репрезентативец се вери со поранешната манекенка (ФОТО)

Поранешниот македонски репрезентативец и ракометар на Металург, Ренато Вугринец, клекна на колена и ја побара за сопруга неговата девојка Сања Обрадовиќ.

Понудата за брак се случила на над 2.000 метри надморска височина, на зимување на Копаоник.

Србинката Сања која има 44- години е поранешна манекенка, а на македонската јавност и е позната по бракот со кошаркарската легенда Петар Наумоски.

Вугринец исто така има еден брак зад себе и три деца.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија