среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 103
home Познати

Вучиќ водеше големи шоуа, а во ова им помагаше на талентите: Се сеќавате ли на „Вашите 5 минути“?

Вучиќ водеше големи шоуа, а во ова им помагаше на талентите: Се сеќавате ли на „Вашите 5 минути“?

Како последица од коронавирусот почина македонскиот водител, пејач, музичар и композитор Драган Вучиќ.

Тој бил xocпитализиран на инфективната клиника во Скопје во тeшкa cocтојба и пocтавен нa pecпиратор откако тестовите покажале дека е пoзитивeн на Ковид19.

По влошување на здравствената состојба, водителот ја изгуби битката со вирусот.

Зад себе остави многу шоуа преко кои забавуваше, информираше, наградуваше… Но, тоа што со сигурност ја одбележа кариерата на Вучиќ е шоуто „Вашите 5 минути“.

На младите таленти кои немаа каде да се промовираат, Драган им даваше простор во своето телевизиски шоу и им беше голема поддршка да започнат кариера.

Секогаш насмеан… Таков ќе го паметиме.

Редакцијата на КУРИР изразува најискрено сочувство за неговото семејство, пријателите, колегите…

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија