среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 150
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

ВРЕМЕТО ПОМИНУВА, БОЛКАТА НЕ: Вдовицата на Шаулиќ со кнедла во грлото призна – често го сонувам, жалам за ЕДНА РАБОТА

ВРЕМЕТО ПОМИНУВА, БОЛКАТА НЕ: Вдовицата на Шаулиќ со кнедла во грлото призна – често го сонувам, жалам за ЕДНА РАБОТА

Гордана Шаулиќ не може да се помири со фактот дека нејзиниот сопруг Шабан Шаулиќ повеќе го нема, а сега зборува за него со грутка во грлото.

-Поради популарноста на Шабан, нашиот живот отсекогаш бил транспарентен, дури и повеќе од тоа што сакавме, немаме тајни, семејството ни е тоа што е, но одиме понатаму,  рече Гоца.

Таа откри дека Шабан ѝ се појавува во соништата.

-Често го сонувам мојот покоен сопруг Шабан, но ова се сега некои интимни работи кои не би сакала да ги споделам со јавноста. Секој што изгубил некого знае, има ноќ кога се појавуваат сите оние луѓе кои му го одбележале животот, а јас и Шабан сме заедно 40 години и тоа е сосема нормално, објасни таа, и истакна колку жали што пејачот не ја дочекал неговата правнука.

-Нашиот внук Лука доби ќерка, жал ми е што Шабан не дочека да ја види својата правнука, но како да ја видел затоа што ја сакам за него и за мене. Таа е слатко девојче, личи и на мама и на тато, наскоро ќе наполни една година и многу сме среќни поради тоа. Инаку, таа скоро прооде и пред неколку дена пристигнаа во Србија бидејќи живеат во Холандија каде Лука игра фудбал. Радоста на некои во животот оди, затоа што после тагата доаѓа нешто убаво, заклучила таа, пренесе ПИНК.РС.

Коронавирус