среда, 8. декември 2021. Вести денес: 39
home Познати

Вреден десетици илјади евра- еве каков роденденски подарок доби Брена од сопругот, тие се уште се сметаат за тинејџери (ФОТО)

Вреден десетици илјади евра- еве каков роденденски подарок доби Брена од сопругот, тие се уште се сметаат за тинејџери (ФОТО)

Лепа Брена славеше роденден. Таа го прослави својот 60 годенден,а честитки пристигаа од сите страни.

Прославата беше во кругот на најблиските од семесјтвото и пријателите.

Иако Брена планирала сама да подготвува ручек дома и да ги покани само нејзините синови и снаи, Боба имал поинаков план. Тој организирал прослава во нивниот ресторан, каде поканил десеттина свои најблиски пријатели.

Сам подготвил морска храна во која сите уживале. По вечерата им сервирал чоколадна торта, а сите на Брена најмногу и посакле добро здравје. Веднаш по тортата следувало изненадување.

Боба и пришол на Брена и и’ подарил скапоцен прстен.

Според зборувањата, прстенот чинел 10.000 евра. Брена потоа танцувала со Боба и тие се однесувале како тазе заљeубени тинејџери.

Најнови вести

Коронавирус