четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Познати

Вратоврската на Милош Биковиќ крие моќна симболика: Ја носеше за Видовден, а ОВА многу потсетува на Џони Деп

Вратоврската на Милош Биковиќ крие моќна симболика: Ја носеше за Видовден, а ОВА многу потсетува на Џони Деп

Актерот Милош Биковиќ пред два дена беше одликуван со Орден, а стајлингот што го избра за оваа пригода крие силна симболика.

Симболиката е поточно во неговата вратоврска.

Бидејќи орденот му беше врачен на Видовден, дизајнот на вратоврската беше со украсен мозаичен мотив од столбовите на Св. Симеон и св. Данило Столпник во храмот на Свети Сава.

Да потсетиме, за време на една посета на Србија, актерот Џони Деп на подарок доби автентична вратоврска со детали од апостолската облека од куполата на Храмот, а тоа Биковиќ прв го откри пред јавноста.

Коронавирус