сабота, 8. мај 2021. Вести денес: 107
home Познати

Врањеш се појави на судење, Карлеуша не: Фудбалерот ја изговори само оваа реченица

Врањеш се појави на судење, Карлеуша не: Фудбалерот ја изговори само оваа реченица

Како што е веќе познато, Карлеуша го тужеше репрезентативецот на Босна и Херцеговина, Огњен Врањеш за повреда на угледот и честа. На првото судење не се појави поради смрта на својата мајка. Не дојде ниту на второто.

За разлика од неа, Врањеш насмеан пристигнал на рочиштето каде го дочека голем број на новинари и фотографи, а тој беше мошне расположен.

На прашање дали ќе се појави Карлеуша, кратко одговори: „Не знам, прашајте ја неа“.

За потсетување скандалот почна во јануари кога се појавија фотографиите и снимките од нивното дружење во Грција, а потоа и експлицитни фотографии од српската пејачка.

Коронавирус