среда, 12. август 2020. Вести денес: 182
home Познати

Врањеш поднесе кривична пријава против Карлеуша еве колку пари бара

Врањеш поднесе кривична пријава против Карлеуша еве колку пари бара

Огњен Врањеш поднел кривична пријава против Јелена Карлеуша, а поднел и две дополнителни тужби со кои од пејачката бара неколкумилионски износ како отштета за навреда и клевета изнесена во медиумите, дознава српски „Курир“.

Врањеш во кривичната пријава ја поднел поради сомнеж за загрозување на неговата безбедност и закани кон семејството.

-Ја жалам твојата жена и твоето дете! Но, како што ти му наштети на моето семејство, така сега целото зло ќе се врати на твоето! Бегајте! Исселете се, црви! Брзо! Сè она што го направи за да ме казниш зошто не сакав да бидам со тебе – џабе ти е. Мој совет е да се убиеш веднаш! Бидејќи ќе те е*е првиот маж кој ќе налета на тебе! Ќе те е*е затоа што си маченик кој удри на мајка на две деца и жена, онака како што ниту еден маж не би направил никогаш. Само гниди како што си ти! Да ти е*ам семето девијантно! Ти со заврши своето, напиша Јелена Карлеуша во екот на жестоката караница со Огњен Врањеш, а ова е една од причините за кривичната пријава.

Коронавирус