понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 145
home Познати

Вработете ја сестра ми: Познатиот македонски диџеј моли за помош

Вработете ја сестра ми: Познатиот македонски диџеј моли за помош

Познатиот македонски диџеј преку статус на Фејсбук бара помош за да биде вработена неговата 37 годишна сестра која е правник.

-Јас би ве замолил доколку некој има потреба од ПРАВНИК во државава.. Мојата сестра е МАГИСТЕР ПО МЕЃУНАРОДНО ПРАВО И ДИПЛОМАТИЈА.. со перфекно втор научен турски јазик.. со сертификати со дипломи со сите левели и степени на највисоко ниво..

Има 37 год и е невработена во државичкава наша бидејќи има 75 страни CV.. и има пратено во над 50 места и нема добиено одговор од никого ЗОШТО НЕМАМЕ ВРСКИ…

Мојата сестра ќе треба да си оди од државава зошто тука очигледно квалитетни луѓе не требаат..

ПА БИ САКАЛ ЕВЕ НА ОВОЈ НАЧИН ДА ЗАМОЛАМ, ДОКОЛКУ НА НЕКОЈ МУ ТРЕБА човек со огромен капацитет да ми се обрати..

Би сакал сестра ми да остане во државава и да биде со фамилијата

ФАЛА ВИ МНОГУ, стои во неговиот Фејсбук-статус на Марјан Петровски (Диџеј Мац).

ЕУРО 2020

Македонија