петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 11
home Познати

Вработените во домот на Лепа Брена мораа да го направат ова за време на пандемијата за да останат на работа кај пејачката

Вработените во домот на Лепа Брена мораа да го направат ова за време на пандемијата за да останат на работа кај пејачката

Пејачката Лепа Брена проговори за вакцинацијата против коронавирусот и откри дека се вакцинирала поради себе и луѓето околу себе.

Пејачката примаше вакцина, а потоа се и ревакцинираше.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

„Сите во мојата куќа се вакцинираа, дури и оние кои работат за нас. Секој има право да одлучи што ќе прави. Сакам да ги прегрнам оние кои ги сакам“, вели Брена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

Брена по вакцината направила антитела, а резултатот бил 18.000.

Инаку, како што откри на социјалните мрежи, пејачката по една годишна пауза за своите фанови подготвува нешто специјално, односно старите песни ги преработува во нови аранжмани.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

Најнови вести

Коронавирус