вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 30
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Познати

Восочна фигура на Мајкл Џексон отстранета од трговски центар во Копенхаген

Восочна фигура на Мајкл Џексон отстранета од трговски центар во Копенхаген

Најстариот трговски центар во Данскa, копенхашкиот „Редовр“ отстрани восочна фигура на Мајкл Џексон оти е навредлива за посетителите и оти може да биде оштетена, имајќи предвид дека покојниот крал на поп-музиката беше обвинуван оти сексуално злоставувал деца.

Маркетиншката менаџерка Шарлот Андерсен изјави дека примиле 15 приговори поради статуата, главно од семејства со деца. Така, Џексон е заменет со „восочен“ Бред Пит.

Во трговскиот центар е отворена изложба на восочни фигури на светски ѕвезди, како што се Мерилин Монро и Џулија Робертс.

Комплексот „Редовр” е отворен 1966 година.

Парламентарни избори 2020