недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Војвотката во издание во кое досега не сме ја виделе

Војвотката во издание во кое досега не сме ја виделе

Иако стилот на Кејт Мидлтон се базира на модни класици и едноставни дневни парчиња кои секоја жена би требало да ги има во својот гардеробер, во едно вакво парче досега не сме ја виделе.

Во прашање е обична бела маица која војвотката совршено ја вклопила во својата последна модна комбинација.

Кејт вклопила беспрекорен стајлинг за есен кој во овој случај подразбира сиво карирано сако и бордо панталони со кои совршено прилега белата маица.

Изгледот го надополнила и со црни салонки од превртена кожа, но и црн кожен ремен.

Војвотката, како и секогаш, внимавала на сите детали па на сето тоа додала и впечатливи сребрени обетки кои ги нагласила така што на едната страна ја ставила косата позади уво.

Коронавирус