сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 50
home Познати

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам во посета на Ирска

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам во посета на Ирска

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам ја започнаа официјалната турнеја во Ирска.

На вечерен настан во туристичката атракција „Guinness Storehouse“, Кетрин се појави во блескав фустан од брендот The Vampire’s Wife. Заедно со Вилијам, таа уживаше во популарното пиво Guinness во стаклениот бар „Gravity Bar“ со панорамски поглед на Даблин.

Коронавирус