вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 127
home Познати

Во живо во утринска програма куче направи хаос: Сопругата на Жељко Јоксимовиќ во страв скокна од столче (ВИДЕО)

Во живо во утринска програма куче направи хаос: Сопругата на Жељко Јоксимовиќ во страв скокна од столче (ВИДЕО)

Најпознат водителски двоец во Србија се сопругата на Жељко Јоксимовиќ, Јованата и Срѓан, тие се водители на утринската програма ТВ Прва. Во емисиите во живо многу често се случуваат непредвидени работи, па така беше и тука.

Тие двајца се навикнати и секогаш спремни на неочекувани работи, па дури и на тоа кучето кое се вика Прва да им влезе во кадар додека Срѓан ја најавуваше временската прогноза. Водителот почна урнебесно да се смее, додека имаше урнебесно скокање од столчето.

-Можеби тоа таа подобро ќе го најавеше, кажа Јована.

Најнови вести