понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 173
home Познати

Во живо од домот на Брена- Боба и кумот Ацо Пејовиќ се уште не се подготвени, а ова е внуката која е копија на пејачката (ВИДЕО)

Во живо од домот на Брена- Боба и кумот Ацо Пејовиќ се уште не се подготвени, а ова е внуката која е копија на пејачката (ВИДЕО)

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ за неколку часа ќе го кажат судбоносното „ДА“, а во домот на пејачката Лепа Брена на големо се подготвува прославата.

На само неколку часа до црковната церемонија која е закажана за во 13 часот српската Прва телевизија влезе во домот на пејачката и директно со јавноста ја сподели атмосферата.

Гледачите на утринската програма можеа во живо да видат што се се подготвува во кујната и дали се е под контрола.

Кум на церемонијата е пејачот Ацо Пејовиќ, а еве што вели тој и Боба за свадбата што штотуку не започнала.

Парот инаку ќе се вози со коњска кочија која изгледа како од бајките, погледнете.

Најнови вести

Коронавирус