четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 147
home Познати

Во жешки пози од бањата, Ванда Икарди едвај ги прекри со рацете голите бујни гради, ама затоа задникот и блесна: „Дај ми гол…“ (ФОТО)

Во жешки пози од бањата, Ванда Икарди едвај ги прекри со рацете голите бујни гради, ама затоа задникот и блесна: „Дај ми гол…“ (ФОТО)

Веќе е познато дека Ванда Нара Икарди е една од најсексапилните дами во светот на фудбалот.

Покрај тоа што е сопруга на Мауро Икарди (и поранешна на неговиот некогашен клубски и репрезентативен колега Макси Лопез, кого го остави поради „пиленцето“), таа е позната и како фудбалски агент, но и убавица која секогаш шокира со нејзиниот секси изглед на социјалните мрежи.

Овој пат, Ванда позира во многу жешко издание во бањата, нешто на кое сме навикнати, и никако не ни здодеа. 

Таа се потпрела на лавабото во тоалетот, во многу предизвикувачка поза, и  сите што ќе ја видат фотографијата, влажните погледи им останауваат залепени за нејзината голема, бујна предница.

Малку потоа, ситуацијата се вжештува, па во следната топлес поза, Ванда едвај ги прекрива со рацете голите гради… Ама затоа задникот и блесна. И додека испружена лежи на стомакот…

…И особено додека седи покрај џакузито со напрчен задник во предизвикувачка поза, во која како да повикува: „Дај ми гол…“!

И додека е соблечена бањата и веднаш потоа, пред да се повлече, додека се подготвува да се облече…

Коронавирус