среда, 12. август 2020. Вести денес: 182
home Познати

Во судница покажана загрижувачка слика: Џони Деп во носилка, Амбер била насилна, а не тој?

Во судница покажана загрижувачка слика: Џони Деп во носилка, Амбер била насилна, а не тој?

Американскиот глумец Џони Деп на своето сведочење ги отфрли наводите на неговата поранешна сопруга Амбер Хард, која тврдеше дека била претепувана од него, опишувајќи го како чудовиште.

Во Врховниот суд во Лондон, Џон Кристофер Деп Втори поднесе тужба за клевета против британскиот таблоид „Сан“ за напис од 2018 година. Актерот и неговиот адвокат Дејвид Шерборн ги негираа тврдењата на Хард, дека таа веќе стравува за нејзиниот живот поради него, и рекоа оти, напротив, таа била таа што во еден миг го удрила Деп.

– Таа беше насилничката во семејството. Амбер Хард е противречна и агресивна личност која страда од екстремни растројства во расположението. Таа постојано предизвикуваше скандали и насилни напади!, посочи адвокатот.

Коронавирус