вторник, 27. јули 2021. Вести денес: 131
home Познати

Во стилот на педесеттите: Кејт блескаше на Вимблдон (ФОТО)

Во стилот на педесеттите: Кејт блескаше на Вимблдон (ФОТО)

Војвотката Кејт Мидлтон блескаше во свечената ложа од финалето на Вимблдон меѓу Ѓоковиќ и Федерер. Таа во придружба на принцот Вилијам се појави во фустан во стилот на педесеттите години кој одлично и прилегаше.

Вилијам пак избра костим со светли бои и одлучно се надолнуваше во стајлингот на сопругата.

Коронавирус