петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 229
home Познати

Во шестиот месец од бременоста Александра Пријовиќ донесе важна одлука

Во шестиот месец од бременоста Александра Пријовиќ донесе важна одлука

Пејачката Александра Пријовиќ ужива во својата бременост, а заедно со нејзиниот сопруг ќе станат родители во март.

Пријовиќ одлучи да се породи во Белград, а не во Америка.

Снаата на Лепа Брена одлучи синот кој ќе се вика Александар да го роди во Белград.

„Филип и јас одлучиме да се породам во Белград. Така е најдобро. На Александар ништо нема да му значи дали градот во кој ќе се роди ќе биде некој град во Европа или Америка, а нашите клиники се стручни како и светските. Покрај тоа, ќе бидеме во нашата држава и што и да ни треба веднаш ќе средиме“, вели Пријовиќ и додава:

-Јас знам колку моето семејство и семејството на Филип се радуваат на породувањето и ако се породам во Америка, 2-3 месеци нема да можеме да се вратиме во Србија, а дали ќе добијат виза за да не посетат. Затоа одлучивме се да завршиме во Белград.

Најнови вести

Коронавирус