четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 93
home Познати

Во серијата „Суровиот град“ Џемре е скромна девојка, а погледнете ги приватните разголени фотографии на актерката (фото)

Во серијата „Суровиот град“ Џемре е скромна девојка, а погледнете ги приватните разголени фотографии на актерката (фото)

Сера Кутлубеј е родена во Анкара. Дипломирала на Универзитетот во Галиција, отсек театар,а дебитираше на екраните во 2016 година, во серијата „Килибарна“.

Потоа ги привлече креаторите на серијата, а потоа и публиката со својата неверојатна фигура и изглед! За Сера, оваа серија беше првиот голем проект во нејзината кариера.

Таа не само што поседува актерски талент, туку има и одлични вокални вештини. Таа ја изведе песната во една од епизодите на серијата „Суровиот град“.

Таа секогаш се обидува да научи нешто ново: возење, пукање и не може да си го замисли животот без спорт. Слободното време го поминува далеку од градската врева, во природа или активни спортови (качување по ѕид, возење велосипед, играње кошарка).

Луда е за читање,а кога и е тешко да заспие, таа секогаш зема книга.Сера ја сака природата и чистиот воздух, сака цвеќиња,животни, особено мачки.

Има мачка по име Џулиета и куче. Сера е разноврсна креативна личност: Покрај сите познати таленти, постои и друга – љубовта кон цртањето.

Коронавирус