понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 0
home Познати

Во петтата деценија покажа како изгледа без шминка – Анабела Атијас во досега невидено издание (ФОТО)

Во петтата деценија покажа како изгледа без шминка – Анабела Атијас во досега невидено издание (ФОТО)

Пејачката Анабела Атијас наскоро ќе стане баба, иако врз основа на нејзиниот физички изглед, никој не би поверувал во тоа.

Поранешната учесничка на „Задруга“ нема проблем да прикаже целосно природно издание, па често објавува вакви слики на социјалните мрежи – кога е целосно без шминка.

Анабела сега позираше во автомобилот и сними краток видео, а своето ненашминкано лице го прикажа целосно пред камерата и покажувајќи го од сите агли.

„Без филтери, без шминка“, напишала пејачката, која очигледно е многу задоволна од изгледот на кожата по третманот на лицето, бидејќи не се гледаат ниту брчки, ниту темни кругови.

На крајот на јануари таа наполни 46 години и сега се подготвува за улогата на баба, бидејќи Луна и Марко чекаат бебе. И, би и дале ли толку години вие на овие слики?

ЕУРО 2020

Македонија