понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 124
home Познати

Во „Парампарче“ е голем негативец: Погледнете како изгледа братот близнак на Дамир (ФОТО)

Сарп пред камера се појавува уште на 12 годишна возраст и тоа заедно со својот брат близнак.
Во „Парампарче“ е голем негативец: Погледнете како изгледа братот близнак на Дамир (ФОТО)

Хрватот Дамир Јанков во последната сезона од серијата „Парампарче“ направи вистински раздор меѓу семејството Ергуван и Ѓурпинар.

Оваа улога на негативец му припадна на турскиот актер Сарп Акаја, кој во својата актерска кариера се прослави во неколку серии, но најмногу по онаа на  Тефо во „Езел“.

Сарп пред камера се појавува уште на 12 годишна возраст и тоа заедно со својот брат близнак.

Во семејството имаат и постара сестра, а и таа се занимава со актерство.

Како Сарп, така и неговиот брат Каја, веќе има семејство и се женети луѓе.

Во споредба со ликот на Дамир, актерот не многу се разликува физички, но со својот брат близнак со кого веројатно се двојајчани близнаци, имаат сличности, но не личат.

ВИСТИНА.МК

Најнови вести

Коронавирус