понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 102
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Во овие изданија само таа е храбра да се појави: Погледнете што направи Лејди Гага со својот изглед во само неколку часа (ВИДЕО)

Во овие изданија само таа е храбра да се појави: Погледнете што направи Лејди Гага со својот изглед во само неколку часа (ВИДЕО)

Хуманитарна вечера традиционално се одржува првиот понеделник во месец мај во организација на „ Metropolitan Museum of Art Costume Institute“.

За време на водителскиот програм контроверзната Гага се пресоблече дури четири пати.

Лејди Гага вечерата ја започна во раскошен балски фустан во розева боја, а церемонијата ја заврши во гаќички.

По пинк фустанот, Гага се појави во црн топ балон фустан, а на крајот на себе имаше само долна облека, мрежасти чорапи и кратки чизми.

Секоја креација во нејзин стил беше пратена од „кич“ моден детаљ.

Како предолги црно-бели вештачки трепки, големи очила за сонце, или пак стариот телефон во рацете.

Коронавирус