вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 58
home Познати

Во „Операција Триумф“ дозна дека е бремена, па мораше да го напушти шоуто- пејачката роди дете на 20 години, денес никој не ја препознава

Во „Операција Триумф“ дозна дека е бремена, па мораше да го напушти шоуто- пејачката роди дете на 20 години, денес никој не ја препознава

Пејачката Андреа Харапин со потекло од Хрватска за време на своето учество во реалното шоу „Операција триумф“ доживеа вистинска пресврт во животот, а малкумина кој се сеќава на тоа.

Имено младата талентирана пејачка пред 10 години се бореше за свое место во реалното музичко шоу „Операција Триумф“, а наместо натпреварувањето да го заврши до крај мораше самоволно да го напушти шоуто.

 

View this post on Instagram

 

#trogir #najboljigradnasvitu

A post shared by Andrea. Harapin (@rea.tip.top) on

Тогаш 20 годишната пејачка во реалното шоу дозна дека е бремена, а наскоро стана и најпозната во целиот регион поради развојот на настаните.

Како што раскажува денес, тогаш само еден потег ја делело од загрозување на бременоста, а од лекарите добила погрешни инструкции.

 

View this post on Instagram

 

#strong ❤️

A post shared by Andrea. Harapin (@rea.tip.top) on

Имено кога го напуштила реално шоу таа откри и дека пред да влезе во шоуто била во посета на гинеколог бидејќи ги имала сите симптоми кои упатуваат на тоа.

-Лекарот ми рече по прегледот дека имам некои гинеколошки проблеми и ми препиша таблети кои за среќа не ги пиев. Односно ми препиша некои таблети за да искрварам. Ден денес му се заблагодарувам на Бога што не ги испив бидејќи така би го убила своето бебе, вели Андреа за хрватските медиуми.

 

View this post on Instagram

 

?‍❤️‍?‍?

A post shared by Andrea. Harapin (@rea.tip.top) on

После тешката и напорна бременост таа во 2009 роди здраво машко бебе.

 

View this post on Instagram

 

Eto slike i bez filtera i bez šminke Vidi se da sma se naspavala #ciovo #čiovo #ostanidoma

A post shared by Andrea. Harapin (@rea.tip.top) on

 

View this post on Instagram

 

14.02.2020 ?

A post shared by Andrea. Harapin (@rea.tip.top) on

-Пресреќна сум што станав мајка. Бременоста беше напорна имав проблеми со срцето поради што бев во болница некое време, но сега сум добро. Драго ми е што синот личи на својот татко, изјави тогаш пејачката.

Коронавирус