вторник, 11. август 2020. Вести денес: 0
home Познати

Во Новата година доживеа семејна трагедија, а сега пејачот му упати јасна порака на Дарко Лазиќ за лекцијата која ја научил (ФОТО)

Во Новата година доживеа семејна трагедија, а сега пејачот му упати јасна порака на Дарко Лазиќ за лекцијата која ја научил (ФОТО)

Познатиот српски пејач Дарко Лазиќ во октомври минатата година преживеа тешка сообраќајна несреќа, а неколку месеци подоцна успешно се опоравува од истата.

Поддршката пејачот ја добива секојдневно од своето семејство, пријатели и фанови, а овој пат искрено брзо оздравување му посака и неговиот колега МС Стојан.

-Човекот кој не прави грешки обично не прави ништо. Ти си направил многу од тоа и треба да бидеш горд на себе! Имаш едно дете, другото е на пат, имаш многу хитови зад себе кои уште долго ќе се пејат, имаш прилика да направиш уште подобри песни и да го работиш она што најмногу го сакаш, да пееш. Искористи ја шансата која Бог ти ја има дадено на вистински начин. Те сака твојот другар, напиша пејачот МС Стојан.

Инаку популарниот пејач МС Стојан на првиот ден од Новата година доживеа вистинска семејна трагедија откако неговиот татко почина.

Коронавирус