среда, 21. април 2021. Вести денес: 170
home Познати

Во неколку емисии не се појави на снимање – Мили открива дали има коронавирус и како се чувствува

Во неколку емисии не се појави на снимање – Мили открива дали има коронавирус и како се чувствува

Александар Милиќ Мили е во изолација поради коронавирусот, бидејќи пред неколку дена бил во контакт со лице за кое подоцна дознал дека е позитивно на вирусот корона.

Поради тоа, ниту на 1 февруари, ниту на 2 февруари тој не се појавил на сетот на „Звездите на Гранд“, иако тестот му бил негативен. Српските медиуми пренесуваат дека Мили не се појавил на снимање како претпазливост.

Мили изјавил дек се чувствува добро.
– Не бев на снимањето на последните две емисии на „Звездите на Гранд“ затоа што лице со кое бев во контакт има коронавирус. Немав никакви симптоми, но веднаш отидов да тестирам и резултатот беше негативен, така да ќе продолжам со снимање, признава Мили.

Што се однесува до другите членови на жирито, никој од нив не бил во контакт со Мили од моментот кога тој имал контакт со заразеното лице.

Најнови вести

Коронавирус