петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 125
home Познати

Во најголема тајност: Се зедоа без да кажат никому

Во најголема тајност: Се зедоа без да кажат никому

Мега популарната канадска поп-ѕвезда Џастин Бибер (24) и внуката на Алек Болдвин, Хејли (21), го кажаа судбоносното „да“ пред судот во Њујорк, пренесува „Пипл“. Двојката се сврши во јули, а како што вели изворот на списанието, тие изненадно во четвртокот одлучиле да стапат во брак.

Пејачот и супермоделот наводно наскоро ќе имаат и голема свабена веселба, на имотот на Бибер во Онтарио. Тогаш ќе се венчаат со свештеник во присуство на многу роднини и пријатели.

Коронавирус