понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 97
home Познати

ВО ЛОША ЗДРАВСТВЕНА СОСТОЈБА Е – нова драма во домот на Карлеуша, фудбалерот пред нов здравствен предизвик

ВО ЛОША ЗДРАВСТВЕНА СОСТОЈБА Е – нова драма во домот на Карлеуша, фудбалерот пред нов здравствен предизвик

Фудбалерот Душко Тошиќ е позитивен на коронавирус и здравствената состојба му е лоша, пишуваат српските медиуми.

Тошиќ има тежок облик на воспаление на белите дробови, пренесува „Hello“.

Душко и Јелена не се огласија по повод овие пишувања.

Нема информација кога и каде се заразил, ниту пак има информација дали е хоспитализиран.

За потсетување, Душко неодамна се најде во центарот на вниманието по написите дека неговата сопруга Јелена Карлеуша на Божиќ го пријавила за насилство.

Коронавирус