сабота, 21. мај 2022. Вести денес: 99
home Познати

Во црнила од глава до петици: Карлеуша на познатата пејачка и го честиташе роденденот со фотографија од комеморација на која беа двете

Во црнила од глава до петици: Карлеуша на познатата пејачка и го честиташе роденденот со фотографија од комеморација на која беа двете

Пејачката Драгана Мирковиќ денеска слави роденден, а нејзината добра пријателка и колешка Јелена Карлеуша и го честиташе роденденот со заедничка нивна фотографија.

Иако пејачката го искористи 54-от роденден на Драгана за да и го честита со заедничка фотографија, таа сепак наиде на критика во јавноста поради начинот на која е настаната.

Имено Карлеуша се определила за фотографија која настанала за време на комеморацијата на Марина Туцаковиќ кога беа сликани една до друга двете пејачки.

Под фотографијата таа додаде и свеќички по повод нејзиниот роденден, но на сите им бодеше очи детаљот дека двете се во црно од глава до петти и дека токму со таа фотографија и го честитала роденденот.

Најнови вести

Коронавирус