сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 0
home Познати

Влошена здравствената состојба на Аца Лукас, откажан неговиот настап во Охрид

Влошена здравствената состојба на Аца Лукас, откажан неговиот настап во Охрид

Иако многубројните фанови од Македонија и од Балканот кои во моментов се во Охрид со нетрпение го очекуваа настапот на Аца Лукас во Охрид, за жал стигна известување дека истиот е откажан.

Причината за ваква одлука е загрижувачка, влошена била  здравствена состојба на пејачот.

Еве што тимот на Лукас објави на неговта официјалена Фејсбук страна:

-Настапот во клубот во Охрид се откажува поради влошената здравствена состојба на Аца Лукас. Во оваа прилика им се извинуваме на сите фанови, посетители и пријатели кои планираа да дојдат на вечерашниот настап и молиме за разбирање…

Најнови вести

Коронавирус