четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 144
Во живо

Народот против загадувањето на воздухот, протести организирани од ВМРО-ДПМНЕ во 19 часот

home Познати

Владимир Франц стана татко: Ова е неговата ќерка која доби необично име (ФОТО)

Владимир Франц стана татко: Ова е неговата ќерка која доби необично име (ФОТО)

Музичарот Владимир Крстевски- Франц стана татко.

На својот Фејсбук профил, објави дека на први јуни, неговата сопруга Ема ја родила ќерката Мелоди.

-На 1 јуни се роди мојата ќерка Мелоди Франц Крстевски. И посакувам добредојде на овој свет. Нашите срца се преполни со љубов и благодарам бескрајно за убавите честитки, напиша Франц.

Коронавирус