недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 0
home Познати

Вистински убавици кои ретко може да се видат во јавноста – ова се наследничките на Саша Матиќ (ФОТО)

Вистински убавици кои ретко може да се видат во јавноста – ова се наследничките на Саша Матиќ (ФОТО)

Популарниот српски пејач, Саша Матиќ ретко кога се појавува во јавност со неговото семејство, а исто така избегнува и да говори за својот приватен живот.

Сепак, тој може да се пофали со убаво семејство кое е плод на неговиот брак со сопругата Ангелина со која е веќе скоро две децении.

Нивната постара ќерка, Александра веќе има 14 години, а помалата Тара е на 11 годишна возраст.

– Семејството е компасот кој ве води. Тоа ве инспирира да достигнете големи височини, дури и откако повремено ќе паднете, стои под оваа фотографија од семејството Матиќ.