понеделник, 19. април 2021. Вести денес: 93
home Познати

Вистински романтичар како и секогаш: Еве каков спектакуларен настап направи Здравко Чолиќ за крај на „Тиквешкиот гроздобер“ (ВИДЕО)

Вистински романтичар како и секогаш: Еве каков спектакуларен настап направи Здравко Чолиќ за крај на „Тиквешкиот гроздобер“ (ВИДЕО)

Вчеравечер заврши „Тиквешкиот гроздобер“ кој оваа година се одржа во Кавадарци во реализација на општина Кавадарци.

За крај на спектакуларниот викенд во Кавадарци по Јелена Розга која пееше во саботата и буквално ја запали сцената, вчера за романтичната атмосфера се погрижи Здравко Чолиќ.

Легендарниот пејач во речиси два часа успеа да ја стопи публиката со најпознатите негови љубовни стихови пеејќи ги заедно со расположената публика.

Видеото кое е во времетраење од близу 2 часа можете да го погледнете доколку кликнете на „Watch on Facebook“, уживајте.

Коронавирус