вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Познати

ВИСТИНСКА БОМБА: Нејзиното момче играше финале, а таа го прославуваше 30-от роденден – свршеницата на Верати обожува да носи танга (ФОТО)

ВИСТИНСКА БОМБА: Нејзиното момче играше финале, а таа го прославуваше 30-от роденден – свршеницата на Верати обожува да носи танга (ФОТО)

Додека вчера нејзиното момче Марко Верати го играше финалето на ЕП 2020, таа го прославуваше својот роденден.

Згодната и сексапилна манекенка Џесика Аиди родена е на 11 јули 1991-та година во Фрнација, а детството го поминала во Парис.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JESSICA AÏDI (@jessicaaidi)

Со фудбалерот на Пари Сен Жермен е во врска од 2019 година, а од неодамна се и свршени.

Таа е една од ретките сопруги на италијанските фудбалери која има буквално милиони на нејзината сметка заработени како модел низ целиот свет.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JESSICA AÏDI (@jessicaaidi)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JESSICA AÏDI (@jessicaaidi)

Благодарение на нејзиното згодно тело таа постојано објавува фотографии во бикини, а нејзините следбеници ги плакнат очите секојдневно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JESSICA AÏDI (@jessicaaidi)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JESSICA AÏDI (@jessicaaidi)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JESSICA AÏDI (@jessicaaidi)

Вчера додека Верати се бореше за шампионската титула неговата девојка наполни точно 30 години, а на среќата и немаше крај по триумфирањето на Италија.