четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 3
home Познати

Вилијам и Кејт ги собрале децата и заминале од кралската палата: Еве каде ќе престојуваат

Вилијам и Кејт ги собрале децата и заминале од кралската палата: Еве каде ќе престојуваат

Принц Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон ги спакувале куферите и ги повеле своите три деца на својата вообичаена дестинација за летување – островот Сили на југозападниот брег на Корнвол.


Времето за одмор им дошло во вистински миг – токму кога сѐ повеќе се пишува за книгата што ќе разоткрие сѐ за односите на популарните парови Кејт и Вилијам и Меган Маркл и принц Хари.

Поради тие околности, но и намалениот број на јавни појавувања како последица на пандемијата на коронавирус, која сѐ уште не стивнува, Кејт и Вилијам со задоволство ја прифатиле можноста да уживаат во одморот подолго од вообичаено.

 

View this post on Instagram

 

Sunny St Martin’s. ☀️? ? Stunning Lower Town on a lush off-island day the other week, complete with drinks at @karma.group and a visit to one of my favourite pubs in Scilly @sevenstonesinn ?? – – – – #uk #scilly #islesofscilly #myscilly #mywildscilly #island #islandlife #sea #seascape #landscape #photography #landscapephotography #landscapes #landscapelover #landscapelovers #landscape_captures #beach #beachday #beachlife #cloud #clouds #cloudscape #sun #sunny #sunnyday #sunshine #igdaily #instadaily #picoftheday #photooftheday @scillywildlife @cornwallwildlifetrust @beach_rangers @thewildlifetrusts @visitislesofscilly @islesofscillytravel @radio_scilly @radiocornwall

A post shared by Natalie Rance (@natalielrance) on

Погледнете како изгледа омилената летна дестинација на идниот крал и неговата сопруга!

Најнови вести

Коронавирус