четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 89
Во живо

Прес-конференција на Мицкоски

home Познати

Викторија Лоба сурово, отворено и реално: „Последното нешто кое ни треба се лажни с*ања“

Викторија Лоба сурово, отворено и реално: „Последното нешто кое ни треба се лажни с*ања“

Во денешно време за се повеќе припаднички на понешниот пол вистинските вредности за убавината се изместени. Па така, се повеќе дами тежнеат да имаат преголеми естетски коригирани усни надвор од нормалното, вештачки веѓи, тепки, силна шминка… или едноставно да се биде она што не си!

Се помал е бројот на оние што претпочитаат природна убавина и се прифаќаат со своите мани и недостатоци кои всушност ја прават специфичноста на личноста.

Сепак, секој има право на свој избор, но овој избор кога е убавината и негата во прашање премина на вечштачки конформизам кон изместена вредност за поимот убавина.

Пејачката Викторија Лоба често сака да го нагласува својот природен изглед, па токму апро по горе споменатото, таа објави фотографија во домашно издание од кое алудираше токму на природниот изглед.

-Сурово, отворено, реално. Затоа што последното нешто кое му треба на овој свет се повеќе лажни с*ања! – пишува Лоба.

На објавата очекувано имаше повеќе од неколку илјади лајкови и коментари од поддржувачите на убавината дарена од мајката природа.

Коронавирус