четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 138
home Познати

ВИДЕО: Здравко Чолиќ вмешан во изборите во Бугарија

ВИДЕО: Здравко Чолиќ вмешан во изборите во Бугарија

Еден од најпопуларните музичари на овие простори, Здравко Чолиќ ни крив ни должен се најде среде парламентарите избори во Бугарија.

Како што наведуваат медиумите од регионот, обработка на неговиот познат хит „Pusti modu“ беше дел од предиизборната кампања и неофицијална химна на „Има таков народ“ која на крајот освои најмногу гласови.

Авторите на оригиналот се Горан Бреговиќ и Корнелије Коваќ, а бугарската верзија со поинаков текст го отпеаја политичарот Слави Трифонов и „Ку-Ку бенд“.

Коронавирус