сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 51
home Познати

ВИДЕО: Вилијам и Кејт станаа јутјубери, ова е нивното прво видео

ВИДЕО: Вилијам и Кејт станаа јутјубери, ова е нивното прво видео

Принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон отворија свој Јутјуб канал и веќе покренаа голема прашина во јавноста.

Воведното видео под името „Добредојдовте на нашиот официјален Јутјуб канал“ прикажува кратки извадоци од она што следбениците ќе може да го видат во наредните објави.

-Биди внимателна што зборувам, се снима, и рече Вилијам на Кејт на почеток на видеото која му одговори низ насмевка дека знае.

Кралскиот пар ќе се обиде на јавноста да и ги приближи добрите и лошите страни од животот на нивното семејство, а за само неколку часа видеото има огромен број прегледи.

Ова е само еден од низата чекори со кои идниот крал сака да ја модернизира монархијата.

Коронавирус