петок, 9. јуни 2023. Вести денес: 64
home Познати

ВИДЕО: Тој е меѓу најпознатите актери, а вие никогаш не сте го виделе

ВИДЕО: Тој е меѓу најпознатите актери, а вие никогаш не сте го виделе

Можеби не го препознавате неговото лице, но сигурно сте ги гледале неговите филмови.

Неговиот вистински изглед никогаш не сте го виделе.

Изминативе 30 години Даг Џонс глумел чудовишта, суштества и негативци во над 150 холивудски филмови меѓу кои и “The Shape of Water,” “Fantastic Four” и  “Batman Returns”.

Во видеото подолу дознајте повеќе за Даг Џонс.

Најнови вести