вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 0
home Познати

ВИДЕО: Тоалет од кристали, базен среде дневната соба- Драгана Мирковиќ дефинитивно го има најлуксузниот дом на естрадата

ВИДЕО: Тоалет од кристали, базен среде дневната соба- Драгана Мирковиќ дефинитивно го има најлуксузниот дом на естрадата

Пејачката Драгана Мирковиќ речиси со години живее во Виена заедно со своето семејство, а нејзиниот дом е честопати во центарот на вниманието поради луксузот кој го поседува пејачката.

Имено станува збор за луксузна вила во која живее пејачката заедно својот сопруг и деца веќе со години наназад.

Во домот таа поседува затворен базен, има неколку спални соби, тоалет со сваровски детали, како и дневна соба исто така со кристални детали.

Домот поседува и возен парк вреден стотици илјади евра, а за домот бил заинтересиран и шеик кој сакал да даде 200 милиони евра за истиот, но пејачката културно го одби.

Посебен детаљ во нејзиниот дом е галеријата во која се наоѓаат сите нејзини награди, благодарници и подароци стекнати во музичката кариера.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија