петок, 29. јули 2022. Вести денес: 60
home Познати

ВИДЕО: Синот на Ноле ги насмеа сите – „Како не знаете трамбулина да наместите, а играте на Вимблдон?“

ВИДЕО: Синот на Ноле ги насмеа сите – „Како не знаете трамбулина да наместите, а играте на Вимблдон?“

Синот на Новак Ѓововиќ, Стефан стана вистински хит на социјалнтие мрежи со својот коментар.

Многупати Ноле истакнувал колку му е важна поддршката од семејството, како и дека секој слободен момент го поминува со нив.

Во Лондон тој изнајмил куќа каде престојува со семејството и тимот за време на Вимблдон.

Додека Стефан трпеливо чекаше тато Нолен, Горан и Марк да ја наместат трамбулината, сфати дека работата не оди како што требаш, па имаше коментар за нив.

-Како не знаете да наместите трамбулина, а играте на Вимблдон?, ги праша малиот Стефан.

Неговото прашање го насмеа Ноле, но и корисниците на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sport na B92.net (@b92_sport)

Коронавирус