сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 30
Во живо

Протест во Скопје – „Оставка на Заев, слобода на народот“

home Познати

(ВИДЕО) Се сруши приватниот авион на Пинк

(ВИДЕО) Се сруши приватниот авион на Пинк

Приватниот авиона на славната Алесија Бет Мур, попозната како Пинк се запали при слетувањето на данскиот аеродром Архус.

Во авионот била посадата, како и менаџерот на славната пејачка.

“Цесната 560 ХЛ“ летала од Норвешка, а пожарот избил неколку минути при слетувањето. Со невројатно среќа и способноста на пилотот, никој од 10-те патници не е потешко повреден.

Во него биле четворица Американци, двајца Австралијанци, еден британски државјанин, пилотите од Германија и Австрија како и германска стјуардеса.

Како што пишува Метро, Пинк сепак ќе го оддржи концертот кој е заакажен за утре.

Коронавирус