сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 52
home Познати

ВИДЕО: Принцезата Шарлот ги „поздрави“ обожавателите со исплазен јазик

ВИДЕО: Принцезата Шарлот ги „поздрави“ обожавателите со исплазен јазик

Ќерката на војводата и војвотката од Кембриџ, принцезата Шарлот предизвика насмевка кај обожавателите со нејзиниот поздрав.

Имено, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон учествуваа на едриличарска регата со хуманитарен карактер на островот Вајт, а принцот Џорџ и принцезата Шарлот беа присутни да ги бодрат своите родители.

Во момент кога Кејт ја поттикнуваше својата ќерка да ги поздрави присутните на хуманитарна регата, таа наместо да им мавта, им го покажа јазикот што предизвика смеа кај присутните.